Субота, 22.09.2018, 06:35
Вітаю Вас Гість | RSS

   Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ступенів 


Меню сайту
Корисні посилання
Національна дитяча гаряча лінія
     ”Національна
Національна гаряча лінія
      ”Національна


Аналіз роботи ШМО вчителів початкових класів

Аналіз

 роботи методичного об’єднання

вчителів початкових класів

 за 2014-2015 навчальний рік

 

У світі головні цінності – дитина і педагог, здатний розвивати, оберігати її індивідуальність. А звідси й висновок: «Людина – не засіб, а мета, тому не дитину треба пристосовувати до системи освіти, а школу до неї».

План роботи шкільного методоб’єднання вчителів початкових класів на 2014-2015 навчальний рік виконано. У своїй роботі вчителі досягли певних успіхів у навчанні та вихованні молодших школярів, формуванні пізнавальної самостійності, розвитку зв’язного мовлення, здібностей та інтересу учнів до навчально-виховного процесу. Аналіз роботи ШМО вчителів початкових класів показує, що підвищився науково-теоретичний та методичний рівень викладання предметів, посилилась увага до виховної та розвивальної функції навчання, до пошуку ефективних форм та методів.

Свою діяльність учителі спрямовували на пошук нових навичок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем. Стосунки будувались на довір’ї, повазі.

Значна частина учнів 1-4 класів прийняла участь у Всеукраїнських конкурсах «Колосок», «Кенгуру», «Соняшник», «Бобер», «Патріот», знавців української мови імені П. Яцика (додаток 1).

З метою розвитку навичок думати, розуміти суть речей, приймати рішення, шукати потрібну інформацію вчителі використовували в процесі навчання інтерактивні технології навчання: «Мозковий штурм», «Навчаючи - вчуся», «Акваріум», «Коло ідей», «Мікрофон» та ін.., робота в групах, парах.

Вчителем 4 класу (Обсакова Т. Г.) практикувались відкриті уроки і виховні заходи.

Однак в роботі ШМО є і недоліки: частина учнів має низький рівень орфографічної та пунктуаційної грамотності; каліграфічного письма, техніки читання, логічного мислення, не завжди теоретичні знання вміють застосовувати на практиці. Тому усім вчителям початкових класів слід дотримуватись таких рекомендацій:

  • під час оцінювання письмових робіт керуватися вимогами «Критерії оцінювання…»;
  • систематично поповнювати програмовий матеріал нестандартними задачами та розвивальними завданнями;
  • сприяти розвитку логічного мислення шляхом добирання логічних вправ;
  • систематично вводити в систему уроку використання нестандартних завдань;
  • активувати роботу над систематизацією та аналізом помилок;
  • зосередити увагу на виявленні причин відставання учнів у навчанні.

Додаток 1

Участь учнів початкових класів

в інтелектуальних конкурсах

в 2014-2015 навчальному році

 

1 клас

Конкурс «Соняшник»    Якуб Олександр (учасник)

Конкурс «Колосок»        Саєнко Олександр (золотий)

 

2 клас

Конкурс «Грінвіч»          Абальмаз Марія-Мілена

                                          Пашков Дмитро

Конкурс «Колосок»        Пашков Дмитро

                                          Абальмаз Марія-Мілена

                                          Цибуля Діана

Конкурс «Соняшник»     Пашков Дмитро

                                          Абальмаз Марія-Мілена

                                          Цибуля Діана

                                          Лівик Анна

                                          Циганков Назар

                                          Солоніцин Роман

Конкурс «Патріот»         Цибуля Діана (учасник)

                                          Лівик Анна (учасник)

                                          Пашков Дмитро (учасник)

Конкурс «Кенгуру»        Пашков Дмитро

 

3 клас

Конкурс «Кенгуру»        Кушнір Яна (учасник)

                                          Кожушко Дар’я (учасник)

                                          Котов Максим (учасник)

Конкурс «Колосок»        Серганова Тетяна (срібний)

                 (осінній)          Кожушко Дар’я (срібний)

                                          Котов Максим (срібний)

                                          Кушнір Михайло (срібний)

Конкурс «Колосок»

               (весняний)        Серганова Тетяна (срібний)

Конкурс «Бобер»            Тесленко Анастасія (високий результат)

                                          Тур Анастасія (високий результат)

Конкурс «Патріот»         Кожушко Дар’я (учасник)

                                          Тур Анастасія (учасник)

                                          Серганова Тетяна (учасник)

                                          Кушнір Яна (учасник)

                                          Болехан Максим (учасник)

Конкурс «Соняшник»     Кушнір Яна (диплом І ступеня)

                                           Серганова Тетяна (золотий)

 

 

4 клас

 

Конкурс «Колосок»        Донченко Вероніка (срібний)

                 (осінній)          Тур Євгеній (срібний)

Конкурс «Патріот»         Донченко Вероніка (учасник)

                                          Тур Євгеній (учасник)

Конкурс «Соняшник»     Носенко Олексій (учасник)

                                          Циганков Іван (учасник)

                                          Донченко Вероніка (диплом ІІІ ступеня)

Конкурс «Кенгуру»        Донченко Вероніка (учасник)

Конкурс «Бобер»            Циганков Олексій (учасник)

                                          Тур Євгеній (учасник)

Конкурс ім.. П. Яцика    Донченко Вероніка (3 місце в районному конкурсі)

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Годинник
Графік особистого прийому громадян адміністрацією школи
Конькова Оксана Миколаївна – директор школи:                                 Пн з 9.00 до 12.00               Ср з 13.00 до 16.00              Пт з 13.00 до 16.00 
Кабко Світлана Григорівна – заступник директора з навчально –виховної роботи:     Вт з 9.00 до 12.00                   Чт з 9.00 до 12.00 
Волошина Марічка Володимирівна – заступник директора з виховної роботи: Вт з 13.00 до 16.00               Пт з 9.00 до 12.00 
Єрьоменко Наталя Миколаївна – заступник з господарської частини:           Вт з 8.00 до 12.00                Ср з 8.00 до 12.00

Copyright MyCorp © 2018