П`ятниця, 18.01.2019, 02:32
Вітаю Вас Гість | RSS

   Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ступенів 


Меню сайту
Корисні посилання
Таврійський державний агротехнологічний університет
     ”Національна
Національна дитяча гаряча лінія
     ”Національна


Аналіз роботи ШМО вчителів природничо-математичного циклу за 2014-2015 навчальний рік

Аналіз

 роботи методичного об’єднання

вчителів природничо-математичного циклу

 за 2014-2015 навчальний рік

 

Методичне об’єднання вчителів природничо-математичного циклу упродовж навчального року працювало над проблемою: «Формування ключових компетентностей в процесі вивчення природничо-математичних дисциплін шляхом застосування традиційних та інноваційних форм і методів в роботі».

В основу діяльності МО була покладена робота щодо реалізації Концепції Державної цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти.

Мета діяльності МО – підвищення професійної компетентності кожного вчителя. Для досягнення цієї мети необхідно розширювати та поглиблювати теоретичну та методичну підготовку кожного вчителя. Зміст роботи МО включає в себе багато питань, пов’язаних з:

  • засвоєнням методики викладання предмету;
  • плануванням курсу «Математика», «Фізика» та ін.;
  • оволодінням новими методами, формами навчання;
  • вивченням досвіду колег;
  • роботою з обдарованими учнями.

Завданнями МО були і залишаються:

  • активізація роботи по впровадженню інноваційних технологій в освітній процес;
  • сприяння розвитку пізнавального інтересу до предметів природничо-математичного циклу за допомогою включення учнів в організацію проектної, дослідницької діяльності на уроках, в позакласну роботу по предметах;
  • залучення учнів до участі в конкурсах, олімпіадах;
  • підвищення ІКТ-компетенцію вчителя.

Основними формами роботи по підвищенню педагогічної майстерності стали: взаємовідвідування уроків, участь в районних, обласних семінарах, проходження курсової перепідготовки, участь в роботі семінару по розв’язуванню задач підвищеної складності, участь в роботі творчої групи, школи молодого вчителя.

 «Закріплення знань, умінь і навичок учнів на уроках біології. Особливості педагогічного оцінювання навчальних досягнень учнів та вплив оцінки вчителя на емоційний стан учня» (Лівік М. І.).

«Навчальні і розвивальні функції тестового контролю знань з математики» (Шафорост Т. Ф.) та ін.

Членами МО були проведені відкриті уроки фізика (9 клас, Абліцова В.В.), біологія (9 клас, Лівік М. І.), математика (5 клас, Шафорост Т. Ф.), трудове навчання (5, 9 класи, Тур О. А.).

На протязі року продовжували працювати консультпункти на базі кабінетів фізики та математики, де учні отримували консультації, готувались до ДПА, ЗНО. Індивідуальні заняття націлені на вдосконалення базових знань, а також на розширення та поглиблення знань учнів.

На протязі року на засіданнях ШМО розглядалась та аналізувалась нормативна база (перше засідання), використання між предметних зв’язків (друге засідання). Велику роль в підвищенні інтерактивної та творчої активності учнів відіграють позакласні заходи, робота в МАН. Учні нашої школи взяли участь у ІІ етапі олімпіади з математики (3 учні), фізики (Конькова Д., 7 клас – ІІІ місце), з трудового навчання, біології (2 учні), хімії (1 учень), в конкурсах «Кенгуру» (24 учні – 3 добрих результати), «Левеня» (19 учасників), «Бобер» (18 учасників), «Колосок» (30 учасників), учасники шкільного театру моди отримали гран-прі на обласному конкурсі (Волошина М. В.). На протязі року проводилась наставницька робота з молодим вчителем математики Шебедою Є. В.

В роботі МО є і недоліки. Недостатньо проводиться робота з обдарованими учнями, члени МО не використовують на повну силу свій творчий потенціал, мало друкованих робіт в фахових виданнях. Тому в наступному навчальному році будемо продовжувати працювати над недоліками і втілювати проблему школи та МО для створення всіх необхідних умов для поліпшення якості знань учнів.

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Годинник

Copyright MyCorp © 2019